
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8542390000 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Threshold Voltage | 2.63 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
Stock: 3708
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.10259 | $1.02590 |
| 50 | $0.08958 | $4.47900 |
| 100 | $0.07822 | $7.82200 |
| 500 | $0.07134 | $35.67000 |
| 1000 | $0.06506 | $65.06000 |
| 3000 | $0.06386 | $191.58000 |
| 5000 | $0.06129 | $306.45000 |
| 10000 | $0.05882 | $588.20000 |
